Ziyaretçi Defteri


Mesaj Gönder

 1. MEHMET BİLDİRİCİ 30-12-2017

  Sevgili Sınıf Arkadaşlarım (İTÜ62İnş)
  Mehmet Gedikoğlu isimli arkadaşımızı kaybetmiş olduğumuzu öğrendim. Ben her zamanki gibi arkadaşımız hakkındaki derleyebildiğim hayatı ile bilgileri sizlere sunuyorum. Ankara’da hayatını kaybeden arkadaşımıza Tanrıdan rahmet, kederli ailesine baş sağlığı dilerim.
  6583 MEHMET GEDİKOĞLU (Kars 1940-Ankara 2017)
  1940 yılında Kars’ta doğdu. 1957 yılında Elazığ Lisesi’nden 1962 yılında İTÜ İnşaat Fakültesi’nden mezun oldu. Bir süre DSİ de çalışan Gedikoğlu, Elazığ ve Ankara’da serbest mühendis olarak çalışmalarını sürdürmüştür. Eşi Öğretmen Ömür Gedikoğlu, Serdar (1980), Benil (1988) isimli çocukları vardır. Ankara’da emeklilik yaşamını sürdürmekteydi. Son günlerinde rahatsızdı..

 2. MURAT GÜLTEKİN 30-12-2017

  Merhaba Hocam,
  Nasılsınız?
  Öncelikle çalışmalarınız için sizi kutlamak, teşekkür etmek isterim. Sizin ile benzer bir çabanın içinde olduğumdan yazdığınız her satırın nasıl meşakkatli bir çalışmanın ürünü olduğunu biliyorum.
  Sizi Konya Lisesi Öğretmenleri başlıklı çalışmanız ile tanıdım. Manisa Lisesi Tarihçe çalışması kapsamında müzik öğretmeni Osman Bey'i araştırırken Konya Lisesi müzik öğretmeni Osman Şener'i okudum sizin kaleminizden.
  Osman Şener, Manisa Lisesi'nde soyadı kanunundan önce çalışan Osman Bey profiline çok uyuyor. Teyit için bilginize başvurmak istedim. Osman Bey'in fotoğrafı var ise bendeki ile karşılaştırmak isterim.
  Teşekkürlerimle,
  Çalışmalarınızda kolaylık ve başarı dileyerek,
  Murat Gültekin

 3. ADEM ESEN 30-12-2017

  Değerli hemşerim Mehmet Bildirici Bey,
  Tarihi su yapıları konusundaki çalışmalarınızı okudu teşekkür ederim. Konya Çayırbağılı olarak Osmanlı arşivindeki su ile ilgili belgeler üzerinde çalışıyorum. Selamlar saygılar

  Prof. Dr. Adem Esen
  İstanbul ün. Siyasal Bilgiler Fakültesi öğretim üyesi
  Selçuklu Belediyesi eski başkanı
  İSKİ yönetim kurulu üyesi

 4. MARTIN SCHWARZ 30-12-2017

  Dear Mehmet.
  We haven't heard and read anything from each other for a long time. Months ago I wrote you about my pains. My life was greatly reduced. The doctors didn't find anything. After my search on the Internet I suspected that a lack of vitamin D could be the cause. A blood test confirmed that. And with frequent sitting in the sun I feel much better now. I'm much more active again. I was able to prepare the garden for the winter after I had to grow weeds because of the handicap. On the other side we feel: I get older and older.
  A friend has sent me the address of a better internet translator(much better than google)www.deepl.com/translator.
  So I could write in German and transfer in English.
  A lot has happened in Politics during this year. No comment.
  I hope you had a good time in Akyaka, where you could again help in the community.
  Did you find new information about colliviaria?
  The next few nights, frost is predicted here. I will have to carry some flowers into the greenhouse to protect them from the winter.
  Last summer I was in Germany for Maria's birthday. Driving's not over yet. But how long?
  Sometimes I do something else in the workshop, like the new potato fork.(Picture) This year I could harvest potatoes in the garden again. Now peeling the potatoes is child's play. While Maria's not here, I have to do it myself. It is not only the potato fork that keeps your hands dry and the peeler with the movable blade. Potato breeding has ensured that the potatoes are all very smooth and easy to peel. So not all that's new is bad
  In this time of year there are always opportunities to photograph here the west view with a coloured evening sky. (good as background in computer,
  wallpaper)
  I hope you're all right.
  Greet you warmly
  Martin Schwarz-Mörüken

 5. MEHMET BİLDİRİCİ 3089 30-12-2017

  MENTEŞE DERGİSİ
  Muğla’nın Merkez İlçesi MENTEŞE Kültür Dergisi’nin 2017 yılı 7 sayısında kültür yazıları arasında 38 sayfada Mehmet Bildirici’nin “SZA SZA GABOR (1917-2016) BİR TÜRK GELİNİ” yazısına yer verilmiştir. Paylaşmak istedim.

 6. MEHMET BİLDİRİCİ 30-12-2017

  ÇAĞRI DERGİSİ
  Konya ve Türkiye’nin büyük Şairi FEYZİ HALICI’YI (1924-2017) kaybettik.
  Feyzi Halıcı’nın 1957 yılında kurduğu ÇAĞRI Dergisinin 61 yıl sayı 696 ile çıkan Kasım 2017 sayısı kurucusu Feyzi Halıcı’nın ölümü üzerine özel olarak çıkmıştır.
  Sayfa 21 MEHMET BİLDİRİCİ’NİN “Konya ve Türkiye Büyük Şairini kaybetti yazısı yer almaktadır.
  Paylaşmak istedim.

 7. MEHMET BİLDİRİCİ 30-12-2017

  SEZAR AYGEN
  Değerli Sınıf Arkadaşım Mehmet Özlü bana telefon ederek SEZAR AYGEN’İ bende çok severdim. Ankara İTÜ Evi’ndeki arkadaşları onun ölümü üzerine bir anı defteri açtılar, ben de buraya senin Sezar ile ilgili yazını koymak istedim. Uygun mu? diye sordu.
  Tabii çok mutlu olurum dedim. Ayrıca Mehmet Özlü sahibi olduğu MİDAS Oteline beni davet etti…
  Bu konuda kardeşi Sümer Aygen ile yazışmalar eklenmiştir.
  Işıklar içinde uyu SEZAR

  Sümer Aygen
  Sevgili sınıf arkadaşım.
  Ağabeyin Sezar’ın kaybını derin üzüntü ile öğrenmiş bulunuyorum.
  Acını paylaşır, baş sağlığı dilerim.
  Mehmet Bildirici 14.10.2017

  06.11.2017
  Sevgili Arkadaşım Sümer
  Mesajını aldım teşekkür ederim. Buna ilaveten İTÜ 62 sınıf arkadaşım Mehmet Özlü Ankara’dan telefon etti, Sezar’ı çok severdim, İTÜ Evinde Sezar ile ilgili bir defter açılmış, sevenleri görüş yazıyormuş, senin yazını da eklemek istiyorum dedi, ben de memnuniyetle dedim.
  Bunu iletmek istedim
  Mehmet Bildirici
  Selamlar

 8. İLHAN YÜKSELOĞLU 30-12-2017

  BAHRİ VEDAT
  Sevgili Arkadaşım Mehmet'cim,
  Bahri Vedat ile çok değerli çalışmalarını gönülden tebrik ederim. 55-60 yıl öncesine; özlem ve derin duygular ile bir anda, sanki ışık hızında heyecanla gidip huzurla geri geldiğimi söyleyebilirim. Çok teşekkür ederim
  Sevgili arkadaşım Mehmet'cim. Sevgilerimle.
  İlhan Yükseloğlu .Edirne

 9. ÜLKER ÖNER 30-12-2017

  Sayın Mehmet Bildirici

  Mehmet Bey  Size ailem adına koca bir teşekkür borçluyuz. Bu vesile ile eski belgeleri taramak fırsatını buldum. Bazı bilgileri ekledim. Siz nasıl isterseniz öyle yazarsınız. Ama babamın bütün sülalesi profesör ve bu gelenek benim çocuklarımla devam ediyor. Size yazıyı yolluyorum. Resimleri de bulabildiğim kadarıyla 1-2 gün içinde size yollayacağım.
  Tekrar teşekkürlerimle … İyi ki sizin gibi insanlar hala Türkiye’mizde var
  Prof.Dr.Saime Ülker Öneş-İstanbul Şişli

 10. ŞUAYİP CENGİZ 3070 30-12-2017

  Mehmet Bey
  internette gezinirken Konya gazi lisesi ile ilgili dosyanızı indirdim. Gazi lisesinin tarihini aktarmışsınız. Okudum güzel bir çalışma olmuş. Elinize sağlık. Bende 1985-86 yılında Konya Gazi lisesinden mezun oldum. Keşke Bu çalışmalarınıza Konya gazi lisesini en son ziyaret ettiğinizde o zamana kadar görev yapan öğretmenlere kadar. BU ÇALIŞMALARINIZDAN DOLAYI TEŞEKÜR EDERİM.SAĞLIK BİR YAŞAM SÜRMENİZİ DİLERİM.

Toplam 291 yorum bulundu. 61-70 arası listeniyor.